Останні новини бібліотеки
Розклад вебінарів українською від Clarivate у лютому

У лютому обговорюватиметься відкритий доступ, патентні дані у Derwent Innovation Index на платформі Web of Science та визначатимуться лідери за даними Web of Science Core Collection. Традиційно...
210 років з дня народження Чарльза Діккенса

Перед смертю Чарльз Діккенс наполегливо просив своїх друзів не зводити йому пам'ятників та не встановлювати меморіали. Він хотів залишитися в пам'яті нащадків своїми повістями та романами. Британці...
Вебінари українською для науковців - Web of Science 2022

Компанія Clarivate оголошує початок серії безкоштовних вебінарів «Clarivate – науковцям 2022 або місце зустрічі змінити не можна», які проходитимуть у Webex.Слухачі, які були присутні більше 90 %...
Віртуальна виставка

Теоретична механіка
Вивчатимемо рух каменів, кинутих під кутом до горизонту, і яблук, що падають на голови з висоти.
Ісаак Ньютон
З приводу предмета механіки доречно послатися на слова авторитетного вченого-механіка С. М. Тарга із вступу до 4-го видання його широко відомого підручника теоретичної механіки: «Механікою у сенсі цього слова називається наука, присвячена вирішенню будь-яких завдань, пов'язаних з вивченням руху або рівноваги тих чи інших матеріальних тіл і при цьому взаємодій між тілами».
Теоретична механіка являє собою частину механіки, в якій вивчаються загальні закони руху та взаємодії матеріальних тіл, тобто ті закони, які, наприклад, справедливі і для руху Землі навколо Сонця, і для польоту ракети або артилерійського снаряда і т.п. одним з розділів фізики, теоретична механіка, увібравши в себе фундаментальну основу у вигляді аксіоматики, виділилася в самостійну науку і набула широкого розвитку завдяки своїм обширним та важливим додаткам у природознавстві та техніці, однією з основ якої вона є.
Метою вивчення дисципліни «Теоретична механіка» є формування необхідної бази знань для вивчення інших технічних дисциплін щодо профілю майбутньої професійної діяльності, таких як опір матеріалів та теорія механізмів та машин. Нині теоретична механіка є однією з фундаментальних дисциплін, що вивчаються на механіко-математичних факультетах університетів, а також у більшості технічних вузів країни.
Безкоштовний доступ до "Scopus" та "Web of Science"

ХНАДУ отримав безкоштовний доступ до електронних наукових баз "Scopus" та "Web of Science". Працювати з базами даних можливо з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до локальної мережі університету.
Scopus є найбільшою в світі реферативною базою даних. Щодня оновлювана база даних Scopus містить записи аж до першого тому, першого випуску журналів провідних наукових видавництв. Вона забезпечує неперевершену підтримку з пошуку наукових публікацій і пропонує посилання на всі опубліковані реферати з обширного обсягу доступних статей.
Індексує більше 22 000 назв видань приблизно 5000 міжнародних видавництв:
20 000 рецензованих журналів;
340 книжковий серій (видань);
4,9 млн. конференційних доповідей з праць конференцій і журналів.
Пряме посилання для роботи з базою Scopus - http://www.scopus.com
Scopus – стисла інструкція
Scopus – інструкція користувача
Web of Science (WoS) - авторитетна політематична реферативно-бібліографічна і наукометрична база даних. Цей ресурс не містить повних текстів статей, однак включає в себе посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію по темі, що цікавить (глибина архіву з 1980 року).
Також на стартовій сторінці є посилання не ресурс EndNote, який представляє швидкий і легкий збір інформації для посилань з широкого кола джерел, таких як PubMed і Web of Knowledge - за допомогою прямого вивантаження, онлайн-пошуку і імпорту текстових файлів.
Пряме посилання для роботи з базою WoS - http://webofscience.com
Шановні науковці ХНАДУ!
Бібліотека пропонує науковцям розміщувати свої публікації в електронному архіві ХНАДУ ElArKhadi.
Архів університету – це ресурс відкритого доступу в мережі Інтернет, що містить матеріали наукового, дослідницького та освітнього характеру. А саме:
- наукові видання;
- статті з наукових журналів;
- тези матеріалів конференцій;
- автореферати дисертацій;
- патенти;
- авторські свідоцтва.
Внесення публікацій до архіву надає ряд переваг:
- залучення уваги широкого кола користувачів до ваших публікацій;
- підвищення рівня цитування;
- підвищення рейтингу ваших робіт.
З усіх питань по розміщенню публікацій в архіві ElArKhadi звертайтесь до відділу автоматизації бібліотеки.
Контакти:
Відділ автоматизації НБ ХНАДУ
3 поверх, ауд. 329
vkio1@khadi.kharkov.ua
(057) 707-37-96
Наукова бібліотека ХНАДУ надає безкоштовну послугу з визначення індексів УДК і авторського знака для документів.
Способи подання замовлення і отримання індексів:
- e-mail на адресу vkio1@khadi.kharkov.ua (у темі листа обов'язково зазначати "УДК");
- особисто у відділі комплектування бібліотеки (головний корпус ХНАДУ, 3-й поверх, ауд. 330) та відділі автоматизації (головний корпус ХНАДУ, 3-й поверх, ауд. 329). Робочі дні: понеділок-п’ятниця 8:00-12:45 та 13:15-16:00.
Єдина картка читача

Наукова бібліотека ХНАДУ приєдналась до проекту «Єдина картка читача», який забезпечує систему взаємообслуговування користувачів у бібліотеках вищих навчальних закладів Харкова. Метою проекту є доступ студентів, аспірантів, викладачів та науковців внз Харкова до фондів та електронних ресурсів бібліотек для використання їх у навчанні та науково-дослідній роботі. Кожен читач може користуватися бібліотеками внз, які підписали Декларацію приєднання до проекту. Користування фондами бібліотек надається безкоштовно у читальних залах. Також надається можливість користуватися електронними ресурсами, як створеними бібліотеками, так і придбаними. З питань оформлення «Єдиної картки читача» та більш детальною інформацією о проекті звертайтесь до бібліотекарів основного абонементу (головний корпус, 3 поверх, ауд. 322).
Вищі навчальні заклади, які приєднались до проекту «Єдина картка читача»
Віртуальна мапа розташування бібліотек внз м. Харкова, учасниць проекту «Єдина картка читача»