Складання бібліографічного списку літератури - важлива частина процесу написання наукової роботи. Правила оформлення наукових робіт є загальними для всіх галузей знання і регламентуються державними стандартами.
Список використаних джерел:
Список літератури до наукової роботи включає бібліографічний опис документів, використаних автором при роботі над темою. Він розміщується після основного тексту роботи. Кожний бібліографічний запис у списку отримує порядковий номер і починається з нового рядка.
Існують різні способи групування літератури в бібліографічних списках - алфавітний, систематичний, хронологічний, за видами джерел і т.д.
Бібліографічний опис списку використаних джерел у дисертації та авторефераті дисертації оформлюється здобувачем наукового ступеня з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або одним з міжнародних стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій.
Приклади бібліографічного опису для дисертацій за ДСТУ 8302:2015
До цього рекомендованого переліку включено 11 міжнародних стилів, які відображають всі галузі наукових досліджень. На сайті Української бібліотечної асоціації розміщено методичні рекомендації щодо оформлення міжнародних стилів цитування та посилання в наукових роботах (2016), які містять набір рекомендацій з оформлення посилань в наукових роботах за десятьма міжнародними стилями.
Рекомендований перелік стилів оформлення списку наукових публікацій
MLA (Modern Language Association) style - Гуманітарні науки (мистецтво, література, філософія, релігія тощо).
APA (American Psychological Association) style - Суспільні науки (соціологія, право, психологія, історія тощо).
Chicago/Turabianstyle - Гуманітарні науки, лінгвістика, філософія.
Harvard style - Гуманітарні та суспільні науки.
ACS (American Chemical Society) style - Хімія та інші природничі науки.
AIP (American Institute of Physics) style - Фізика.
IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style - Інженерія, електроніка, телекомунікації, інформатика та інформаційні технології.
Vancouver style - Медицина, фізичні науки.
OSCOLA - Юриспруденція.
APS (American Physics Society) style - Фізика.
Springer MathPhys Style - Математика, фізика, статистика.
Бібліографічний опис для списку використаних джерел можно оформлювати згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».
Опис складається з елементів, які поділяються на обов’язкові та факультативні. У бібліографічному описі можуть бути тільки обов’язкові чи обов’язкові та факультативні елементи. Обов’язкові елементи містять бібліографічні відомості, які забезпечують ідентифікацію документа. Їх наводять у будь-якому описі. Проміжки між знаками та елементами опису є обов’язковими і використовуються для розрізнення знаків граматичної і приписаної пунктуації.
Для отримання довідки необхідно надіслати список використаних джерел на перевірку на поштову скриньку lkasyanova310368@ gmail. com
Якщо у вас виникли питання з приводу бібліографічного опису відповідно ДСТУ, ви можете звернутися за роз'ясненнями та консультаціями у відділ автоматизації бібліотеки (головний корпус, 3 поверх, ауд. 329, т. 707-37-96 [7-96]) або надіслати листа за адресою vkio1@ khadi.kharkiv. ua