Ви тут: Головна
Українська
Русский
п'ятниця, 22.02.2019

Останні новини бібліотеки

вівторок, 19.02.2019 09:56

Запрошуємо на цікаві зустрічі!

20 лютого 2019 року о 12:30 у читальній залі університету (третій поверх, ауд. 327) відбудеться творча зустріч з академіком Транспортної Академії, професором, доктором технічних наук, заслуженим...

субота, 29.12.2018 09:03

Вітаємо з Новим роком та Різдвом!

Чудес, добра і раптових радощів. Розумних і чуйних близьких. Єдиних і улюблених поруч. Мрійте частіше і нехай у вас здійсниться все, про що думаєте з любов'ю, теплом і надією!

понеділок, 17.12.2018 12:04

Книга на новорічні свята

Художній абонемент запрошує читачів обрати собі книжки для читання в новорічні свята. А щоб ви не розгубились з вибором, пропонуємо вам в якості помічника нашу добірку „10 зимових книг”....

Віртуальна виставка

Стандартизація – особлива галузь знань

 

Наука починається з тих пір, як починають вимірювати.
Точна наука немислима без міри.

Д. І. Менделєєв

 

Стандартизація є особливою галуззю знань, яка пов’язана з узагальненням передових досягнень науки і техніки і зміцнює ці досягнення в законодавчому порядку, що дозволяє ефективно застосовувати їх на будь-якому підприємстві.

Сучасний стан науково-технічного прогресу характеризується прискореним темпом розвитку науки і техніки, більш тісною взаємодією та впливом їх на виробництво. Розвиток техніки пов’язаний зі значним ускладненням обладнання, використанням різних систем машин і приладів, які взаємопов’язані між собою більш жорстким режимом їх експлуатації, використанням різних систем машин і приладів, які взаємопов’язані між собою більш жорстким режимом їх експлуатації, використанням широкої номенклатури речовин і матеріалів. Відбувається процес поширення кооперації і значне ускладнення зв’язків між галузями економіки, підприємствами та організаціями. Зростають вимоги до сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів і готової продукції. Першорядне значення набувають питання надійності та безпеки товарів виробничого призначення й народного споживання.
 
Стандартизація відіграє суттєву роль при керуванні економікою для підвищення ефективності й продуктивності суспільного виробництва та полипшення якості продукції. Вона акумулює найновіші досягнення науки і техніки, органічно поєднує фундаментальні та прикладні галузі науки, сприяє швидкому впровадженню наукових досягнень в практику, допомагає визначити найбільш економні та перспективні напрямки розвитку науково-технічного прогресу і різних галузей економіки країни.

Метою стандартизації є встановлення положень, що забезпечують відповідність об’єктів стандартизації своєму призначенню та їх безпечність для життя, здоров’я, майна людей, збереження тварин, рослин й охорони природного довкілля, що створюють умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів, сприяють усуненню технічних бар’єрів у торгівлі та підвищенню конкурентноспроможності продукції до рівня розвитку науки, техніки і технологій та розвитку міжнародного економічного, наукового і технічного співробітництва.

Сьогодні різко зростає роль стандартизації як важливої ланки у сфері технічного регулювання – від наукових розробок до експлуатації та утилізації виробів. Стандартизація поєднує науку, техніку і виробництво, сприяє забезпеченню єдиної технічної політики в різних галузях економіки, технічному перезброєнню виробництва, широкому впровадженню сучасної техніки і процесів, механізації й автоматизації виробничих процесів, підвищенню якості товарів. Усе це створює умови для розвитку економіки країни.

Детальніше про виставку...

Безкоштовний доступ до "Scopus" та "Web of Science"

З листопада 2017 року ХНАДУ отримав безкоштовний доступ терміном на один рік до електронних наукових баз "Scopus" та "Web of Science". Працювати з базами даних можливо з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до локальної мережі університету.

Scopus є найбільшою в світі реферативною базою даних. Щодня оновлювана база даних Scopus містить записи аж до першого тому, першого випуску журналів провідних наукових видавництв. Вона забезпечує неперевершену підтримку з пошуку наукових публікацій і пропонує посилання на всі опубліковані реферати з обширного обсягу доступних статей.
Індексує більше 22 000 назв видань приблизно 5000 міжнародних видавництв:
20 000 рецензованих журналів;
340 книжковий серій (видань);
4,9 млн. конференційних доповідей з праць конференцій і журналів.

 

Пряме посилання для роботи з базою Scopus - http://www.scopus.com

 

Scopus – стисла інструкція
Scopus – інструкція користувача

 Web of Science (WoS) - авторитетна політематична реферативно-бібліографічна і наукометрична база даних. Цей ресурс не містить повних текстів статей, однак включає в себе посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію по темі, що цікавить (глибина архіву з 1980 року).
Також на стартовій сторінці є посилання не ресурс EndNote, який представляє швидкий і легкий збір інформації для посилань з широкого кола джерел, таких як PubMed і Web of Knowledge - за допомогою прямого вивантаження, онлайн-пошуку і імпорту текстових файлів.

 

Пряме посилання для роботи з базою WoS - http://webofscience.com

 

WoS – стисла інструкція
WoS – персональний профіль

Шановні науковці ХНАДУ!

Бібліотека пропонує науковцям розміщувати свої публікації в електронному архіві ХНАДУ ElArKhadi.

 

Архів університету – це ресурс відкритого доступу в мережі Інтернет, що містить матеріали наукового, дослідницького та освітнього характеру. А саме:
 - наукові видання;
 - статті з наукових журналів;
 - тези матеріалів конференцій;
 - автореферати дисертацій;
 - патенти;
 - авторські свідоцтва.


Внесення публікацій до архіву надає ряд переваг:
 - залучення уваги широкого кола користувачів до ваших публікацій;
 - підвищення рівня цитування;
 - підвищення рейтингу ваших робіт.


З усіх питань по розміщенню публікацій в архіві ElArKhadi звертайтесь до відділу автоматизації бібліотеки.
Контакти:
Відділ автоматизації НБ ХНАДУ
3 поверх, ауд. 329
vkio1@khadi.kharkov.ua
(057) 707-37-96


Наукова бібліотека ХНАДУ надає безкоштовну послугу з визначення індексів УДК і авторського знака для документів.

Способи подання замовлення і отримання індексів:

  • e-mail на адресу vkio1@khadi.kharkov.ua (у темі листа обов'язково зазначати "УДК");
  • особисто у відділі комплектування бібліотеки (головний корпус ХНАДУ, 3-й поверх, ауд. 330) та відділі автоматизації (головний корпус ХНАДУ, 3-й поверх, ауд. 329). Робочі дні: понеділок-п’ятниця 8:00-12:45 та 13:15-16:00.

 

Єдина картка читача

Наукова бібліотека ХНАДУ приєдналась до проекту «Єдина картка читача», який забезпечує систему взаємообслуговування користувачів у бібліотеках вищих навчальних закладів Харкова. Метою проекту є доступ студентів, аспірантів, викладачів та науковців внз Харкова до фондів та електронних ресурсів бібліотек для використання їх у навчанні та науково-дослідній роботі. Кожен читач може користуватися бібліотеками внз, які підписали Декларацію приєднання до проекту. Користування фондами бібліотек надається безкоштовно у читальних залах. Також надається можливість користуватися електронними ресурсами, як створеними бібліотеками, так і придбаними. З питань оформлення «Єдиної картки читача» та більш детальною інформацією о проекті звертайтесь до бібліотекарів основного абонементу (головний корпус, 3 поверх, ауд. 322).

 

Вищі навчальні заклади, які приєднались до проекту «Єдина картка читача»

 

Віртуальна мапа розташування бібліотек внз м. Харкова, учасниць проекту «Єдина картка читача»

ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
eLIBRARY.RU — Наукова електронна бібліотека
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
КиберЛенинка — Наукова електронна бібліотека

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті