Ви тут: Головна
Українська
Русский
Monday, 15.08.2022

Останні новини бібліотеки

Wednesday, 09.02.2022 07:18

Розклад вебінарів українською від Clarivate у лютому

У лютому обговорюватиметься відкритий доступ, патентні дані у Derwent Innovation Index на платформі Web of Science та визначатимуться лідери за даними Web of Science Core Collection. Традиційно...

Monday, 07.02.2022 07:53

210 років з дня народження Чарльза Діккенса

Перед смертю Чарльз Діккенс наполегливо просив своїх друзів не зводити йому пам'ятників та не встановлювати меморіали. Він хотів залишитися в пам'яті нащадків своїми повістями та романами. Британці...

Tuesday, 18.01.2022 09:09

Вебінари українською для науковців - Web of Science 2022

Компанія Clarivate оголошує початок серії безкоштовних вебінарів «Clarivate – науковцям 2022 або місце зустрічі змінити не можна», які проходитимуть у Webex.Слухачі, які були присутні більше 90 %...

Віртуальна виставка

Теоретична механіка


Вивчатимемо рух каменів, кинутих під кутом до горизонту, і яблук, що падають на голови з висоти.

Ісаак Ньютон

 

З приводу предмета механіки доречно послатися на слова авторитетного вченого-механіка С. М. Тарга із вступу до 4-го видання його широко відомого підручника теоретичної механіки: «Механікою у сенсі цього слова називається наука, присвячена вирішенню будь-яких завдань, пов'язаних з вивченням руху або рівноваги тих чи інших матеріальних тіл і при цьому взаємодій між тілами».

Теоретична механіка являє собою частину механіки, в якій вивчаються загальні закони руху та взаємодії матеріальних тіл, тобто ті закони, які, наприклад, справедливі і для руху Землі навколо Сонця, і для польоту ракети або артилерійського снаряда і т.п. одним з розділів фізики, теоретична механіка, увібравши в себе фундаментальну основу у вигляді аксіоматики, виділилася в самостійну науку і набула широкого розвитку завдяки своїм обширним та важливим додаткам у природознавстві та техніці, однією з основ якої вона є.

Метою вивчення дисципліни «Теоретична механіка» є формування необхідної бази знань для вивчення інших технічних дисциплін щодо профілю майбутньої професійної діяльності, таких як опір матеріалів та теорія механізмів та машин. Нині теоретична механіка є однією з фундаментальних дисциплін, що вивчаються на механіко-математичних факультетах університетів, а також у більшості технічних вузів країни.

 

Детальніше про виставку...

Безкоштовний доступ до "Scopus" та "Web of Science"

ХНАДУ отримав безкоштовний доступ до електронних наукових баз "Scopus" та "Web of Science". Працювати з базами даних можливо з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до локальної мережі університету.

Scopus є найбільшою в світі реферативною базою даних. Щодня оновлювана база даних Scopus містить записи аж до першого тому, першого випуску журналів провідних наукових видавництв. Вона забезпечує неперевершену підтримку з пошуку наукових публікацій і пропонує посилання на всі опубліковані реферати з обширного обсягу доступних статей.
Індексує більше 22 000 назв видань приблизно 5000 міжнародних видавництв:
20 000 рецензованих журналів;
340 книжковий серій (видань);
4,9 млн. конференційних доповідей з праць конференцій і журналів.

 

Пряме посилання для роботи з базою Scopus - http://www.scopus.com

 

Scopus – стисла інструкція
Scopus – інструкція користувача

 Web of Science (WoS) - авторитетна політематична реферативно-бібліографічна і наукометрична база даних. Цей ресурс не містить повних текстів статей, однак включає в себе посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію по темі, що цікавить (глибина архіву з 1980 року).
Також на стартовій сторінці є посилання не ресурс EndNote, який представляє швидкий і легкий збір інформації для посилань з широкого кола джерел, таких як PubMed і Web of Knowledge - за допомогою прямого вивантаження, онлайн-пошуку і імпорту текстових файлів.

 

Пряме посилання для роботи з базою WoS - http://webofscience.com

 

WoS – стисла інструкція
WoS – персональний профіль

Шановні науковці ХНАДУ!

Бібліотека пропонує науковцям розміщувати свої публікації в електронному архіві ХНАДУ ElArKhadi.

 

Архів університету – це ресурс відкритого доступу в мережі Інтернет, що містить матеріали наукового, дослідницького та освітнього характеру. А саме:
 - наукові видання;
 - статті з наукових журналів;
 - тези матеріалів конференцій;
 - автореферати дисертацій;
 - патенти;
 - авторські свідоцтва.


Внесення публікацій до архіву надає ряд переваг:
 - залучення уваги широкого кола користувачів до ваших публікацій;
 - підвищення рівня цитування;
 - підвищення рейтингу ваших робіт.


З усіх питань по розміщенню публікацій в архіві ElArKhadi звертайтесь до відділу автоматизації бібліотеки.
Контакти:
Відділ автоматизації НБ ХНАДУ
3 поверх, ауд. 329
vkio1@khadi.kharkov.ua
(057) 707-37-96


Наукова бібліотека ХНАДУ надає безкоштовну послугу з визначення індексів УДК і авторського знака для документів.

Способи подання замовлення і отримання індексів:

  • e-mail на адресу vkio1@khadi.kharkov.ua (у темі листа обов'язково зазначати "УДК");
  • особисто у відділі комплектування бібліотеки (головний корпус ХНАДУ, 3-й поверх, ауд. 330) та відділі автоматизації (головний корпус ХНАДУ, 3-й поверх, ауд. 329). Робочі дні: понеділок-п’ятниця 8:00-12:45 та 13:15-16:00.

 

Єдина картка читача

Наукова бібліотека ХНАДУ приєдналась до проекту «Єдина картка читача», який забезпечує систему взаємообслуговування користувачів у бібліотеках вищих навчальних закладів Харкова. Метою проекту є доступ студентів, аспірантів, викладачів та науковців внз Харкова до фондів та електронних ресурсів бібліотек для використання їх у навчанні та науково-дослідній роботі. Кожен читач може користуватися бібліотеками внз, які підписали Декларацію приєднання до проекту. Користування фондами бібліотек надається безкоштовно у читальних залах. Також надається можливість користуватися електронними ресурсами, як створеними бібліотеками, так і придбаними. З питань оформлення «Єдиної картки читача» та більш детальною інформацією о проекті звертайтесь до бібліотекарів основного абонементу (головний корпус, 3 поверх, ауд. 322).

 

Вищі навчальні заклади, які приєднались до проекту «Єдина картка читача»

 

Віртуальна мапа розташування бібліотек внз м. Харкова, учасниць проекту «Єдина картка читача»

ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті