Ви тут: Читачеві / Правила оформлення списку літератури
Українська
Русский
Wednesday, 02.12.2020
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
eLIBRARY.RU — Наукова електронна бібліотека
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
КиберЛенинка — Наукова електронна бібліотека

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Правила оформлення бібліографічного опису для списку використаних джерел

Складання бібліографічного списку літератури - важлива частина процесу написання наукової роботи. Правила оформлення наукових робіт є загальними для всіх галузей знання і регламентуються державними стандартами.

 

Список використаних джерел:

- є органічною частиною будь-якої науково-дослідної роботи;

- дозволяє автору документально підтвердити достовірність і точність цитованих матеріалів (таблиць, ілюстрацій, фактів і документів);

- характеризує ступінь вивченості конкретної проблеми автором;

- представляє самостійну цінність, як довідковий апарат для інших дослідників.

 

Список літератури до наукової роботи включає бібліографічний опис документів, використаних автором при роботі над темою. Він розміщується після основного тексту роботи. Кожний бібліографічний запис у списку отримує порядковий номер і починається з нового рядка.


Існують різні способи групування літератури в бібліографічних списках - алфавітний, систематичний, хронологічний, за видами джерел і т.д.


Бібліографічний опис для списку використаних джерел оформлюється згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».


Опис складається з елементів, які поділяються на обов’язкові та факультативні. У бібліографічному описі можуть бути тільки обов’язкові чи обов’язкові та факультативні елементи. Обов’язкові елементи містять бібліографічні відомості, які забезпечують ідентифікацію документа. Їх наводять у будь-якому описі.


Проміжки між знаками та елементами опису є обов’язковими і використовуються для розрізнення знаків граматичної і приписаної пунктуації.


Приклади бібліографічного опису за ДСТУ ГОСТ 7.1:2006

 


 

Оформлення бібліографічних посилань в дисертаціях та авторефератах дисертацій

 Приклади бібліографічного опису для дисертацій за ДСТУ 8302:2015

Бібліографічний опис списку використаних джерел у дисертації  та авторефераті дисертації може оформлюватися здобувачем наукового ступеня з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або одним з міжнародних стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій.

До цього рекомендованого переліку включено 11 міжнародних стилів, які відображають всі галузі наукових досліджень. На сайті Української бібліотечної асоціації розміщено методичні рекомендації щодо оформлення міжнародних стилів цитування та посилання в наукових роботах (2016), які містять набір рекомендацій з оформлення посилань в наукових роботах за десятьма міжнародними стилями.

Міжнародні стилі наукового цитування

 

Назва англійськоюНазва українськоюСфера застосування
Vancouver StyleВанкувер стильМедицина, фізичні науки.
Harvard Referencing StyleГарвардський стильГуманітарні та суспільні науки.
AIP StyleСтиль Американського інституту фізикиФізика.
APA StyleСтиль Американської психологічної асоціаціїСуспільні науки (соціологія, право, психологія, історія тощо).
ACS StyleСтиль Американського хімічного товаристваХімія та інші природничі науки.
MLA StyleСтиль Асоціації сучасної мовиГуманітарні науки (мистецтво, література, філософія, релігія тощо).
IEEE StyleСтиль Інституту інженерів електротехніки та електронікиІнженерія, електроніка, телекомунікації, інформатика та інформаційні технології.
OSCOLA StyleСтиль Оксфордського університету для цитування юридичних документівЮриспруденція.
Chicago Style: Author-DateЧикаго стиль: Автор-ДатаФізичні, природничі та суспільні науки.
Chicago Style: Notes and BibliographyЧикаго-стиль: виноски та бібліографіяГуманітарні науки (мистецтво, література, філософія, релігія).

Якщо у вас виникли питання з приводу бібліографічного опису відповідно ДСТУ, ви можете звернутися за роз'ясненнями та консультаціями у відділ автоматизації бібліотеки (головний корпус, 3 поверх, ауд. 329, т. 707-37-96 [7-96]).