Інтеграція України до Європейського Союзу
Характерною рисою сучасного світового соціально-економічного розвитку є бурхлива динаміка інтеграційних процесів у світі та Європі зокрема. При цьому навіть ті країни, які не входять до складу інтеграційних об’єднань, неминуче відчувають на собі їх відчутний вплив. На європейському континенті таким інтеграційним угрупованням є Європейський Союз, розширення якого привело до того, що Україна має з Євросоюзом спільний кордон. Це відкриває нові можливості для поглиблення співпраці, та водночас і змусить відповідати на нові виклики.
Європейська інтеграція - це магістральний напрям розвитку континенту, який визначить як ситуацію в самій Європі в третьому тисячолітті, так і її місце у світі. Від часу свого заснування 1957 року Європейський Союз поступово перетворився на один з найпотужніших фінансово-економічних і політичних центрів світу, ключовий компонент новостворюваної архітектури європейської безпеки, ядро системи європейських цінностей і стандартів.
Європейська інтеграція і членство в Європейському Союзі є стратегічною метою України тому, що це є найкращим способом реалізації національних інтересів, побудови економічно розвинутої і демократичної держави, зміцнення позицій у світовій системі міжнародних відносин.
Для України європейська інтеграція - це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС.
Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції
Договірно-правові засади співробітництва Україна-ЄС:
- Стратегія інтеграції України до Європейського Союзу.
- Програма інтеграції України до Європейського Союзу.
- Угода про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами.
- Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз.
- Угода між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб.
- Рамкова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком.